SEMİRAMİS’in ALBÜM ÇALIŞMALARINA BAŞLANMIŞTIR…

02 Ocak 2015
admin

aaaaaaa

 Semiramis Talita ÇALIŞAN’ın albüm çalışmalarına Gökay SÜNGÜ’nün müzik direktörlüğünde The Soul of Sound’ta başlanmıştır.

 

Semiramis Çalışan 19/05/1983 Istanbul doğumlu olup ,

kendini bildiği bile müzik ile ilgilidir.1996 yılında İngiltere’nin

Londra’ya şehrine yerleşip Hem eğitim hemde müzik hayatına

orada devam etmiştir. Müzik ile ilgisi sadece sahnede performans sergilemekten ziyade, yazdığı İngilizce şarkı sözleriyle de hem Avrupa’da hemde Dünya’nın çeşitli ülkelerinde adından sıkça bahsettirmiştir.

Eğitimini LONDON METROPOLITAN UNIVERSITY’de Organizasyon Koordinatörlüğü,Müzik ve Medya Menajeri olarak tamamladı.LONDON EMBANKMENT’ta yaptığı başarılı organizasyonlar ardından

İSTANBUL ÇIRAĞAN SARAYI KEMPINSKY/BAROK MÜZİK’ten aldığı

davet ile İstanbul’a tekrar geri döndü.

Beyaz Kelebeklerin Solisti Semra İleten’in kızı olan Semiramis Çalışan

Annesinin onu yönlendirmesiyle müzikteki yeteneğini ve eğitimini geliştirmek üzere önemli projelere imza attı.Bunlardan bazıları İngiltere’de

En yetenekli genç bayan vokalistlerin birarada buluştuğu LADIES NIGHT

CD’s by DONE adlı projede yer aldı.Ayrıca GRACE JONES’un turnelerinde vokalisti olarak yer aldı.İngilizce şarkılara yaptığı Alaturka düzenlemelerle adından sıkça söz ettiren DOLAPDERE BIG GANG’in İngiliz ikonu Boy George’un da yer aldığı 3.Albümü Art-İst’te BELİNDA CARLISLE’in La Luna adlı şarkısını da seslendirdi.

Acun ILICALI’nın yapımcılığını üstlendiği “O SES TÜRKİYE” adlı şarkı yarışmasında,ALICIA KEYS’in “FALL IN”

şarkısını söylemeye başladığından 3 sn sonra tüm jüri üyelerini büyüleyerek,onların tercihini kazanan Semiramis ÇALIŞAN,bu başarısı ile yarışma tarihine geçti.Yarışmadan sonra Mustafa SANDAL’ın özel teklifi ile back volisti olan Semiramis Çalışan daha sonra IŞIN KARACA ile de kısa bir süre çalıştıktan sonra kendi albüm çalışmalarına Gökay SÜNGÜ’nün müzik direktörlüğünde The Soul of Sound’ta başlamıştır.

Bir Cevap Yazın

Required fields are marked *.